Şehirler Arası Nakliyat Firmaları

Bir Sonraki Yazımız!

Şehirler Arası Nakliyat Firmaları Belgeleri Neler Olmalı?

Öncelikle her şehirler arası taşımacılık firması evden eve nakliyat hizmeti veremez. İnsanlar ''Nakliye aracı olsun tamamdır! Ben bu firma ile taşınırım oldu!'' der ama içeriğini incelemez. Genelde %75 kısmı bunu düşünür. Ama beni nasıl taşır, elemanları profesyonel mi ?

Şehirler arası nakliyat İstanbul ev taşıma için gerekli bilgi ve techizata sahip mi? Bunları sorgulamaz. Halbuki fiyat olarak fazla fark yoktur. Genelde aradaki fark 200 tl civarındadır. İyi bir hizmet alacağı firma ile korsan bir evden eve nakliyat firması arasında bir yandan iyi bir durum aslında. Kötü taşınan bir kişi bir daha ki sefere ücrete çok takılmaz. Direkt olarak firmanın nasıl taşıma yapacağına bakar. Buda bu sektörün değerini arttırır. Haliyle burada kazanan firma gözükse bile, asıl kazanan kendisi olur.

Şehirler Arası Taşımacılıkta Önemli Detaylar

Şehirler arası evden eve nakliyat şirketleri belgeleri ulaştırma bakanlığı tarafından verilir. Yetkili kurum tarafından görevlendirilen kişiler sürekli denetler. Rapor isterler ve gelip nasıl bir ortamda elemanların nasıl hizmet verdiğini inceler. Belgeyi buna göre düzenlerler. İşte bu firma şehirler arası nakliyat hizmeti verebilir. Tüm belgeleri tam ve müşteriye en iyi hizmeti verebilecek özelliklere sahip diye dosyayı düzenler. Fakat diğer türlü kendilerini şehirler arası nakliye şirketi diye gösteren şahıslar tamamen belgesiz ve denetimsiz bir şekilde insanların emeklerini çalıp duruyorlar.

Şehirlerarası nakliyat firmaları

Peki Şehirler Arası Nakliyat Şirketinde Olması Gereken Belgeler Nelerdir?

Şehirler arası nakliyat firmaları İstanbul'da ikamet etmekteyiz. Burada iş aslında belgesi olmayan firmaların başka firmaları kayıt olmasını engellemek ve şikayet etmek yada müşterilerin firma ile taşıma yapmak için sözleşme veya kaşe ile işlem yapmalarını istemeleri gerekir.

Şehirler Arası Nakliyat Tavsiye

Eğer şehirler arası nakliyat tavsiye almak istiyorsanız belgeleriniz tam olmalı. Peki hangi belgeler verilir? K3 belgesi 5 yılda bir verilir ve bu belge olmadan hiç bir şehirler arası nakliyat firmaları iş yapamaz. Maliye denetiminden geçemez. Bu belgeyi sorun var ise zaten iyi bir firma ile görüşüyorsunuz demektir. Evinizi taşıyacak firma bu belgeri barındırıyorsa kendi elemanlarını çalıştırmak zorunda. Aksi taktirde belgesiz nakliyat şirketi ile taşıma yaptırırsanız sonra kaybolan eşyalarım var diyerek bir liste çıkarmak zorunda kalabilirsiniz. Şehirler arası nakliyat şirketleri belgeleri eksiksiz olan firmalardır.