Şehirlerarası Evden Eve Nakliyat Firmasını Şikayet Ettim! Dikkat Edin!

Bir Önceki Yazımız!

Şehirlerarası Evden Eve Nakliyat Şikayet

Herkese selamlar... Sizlere şimdi yazacağım yazıyı dikkatli okuyun. Bu yazıyı yazmamın sebebi şehirler arası evden eve nakliyat hizmeti almak için başvurduğum bir firmanın daha doğrusu ben firma sanıyordum... Neyse Yasinoğlu nakliyat firmasına yazmamın sebebi ise beni defalarca uyarmalarına rağmen başka şahıslara eşyalarımı taşıtmam. Başıma gelebilecek hadiseleri tek tek sıraladılar. Hatta ondan daha fazlasını yaşadım.

Tayin dönemi haliyle bir şehirler arası nakliyat firması bulmam gerekiyordu. İlk olarak çevremize sorduk ve en iyisi kendin bul İnternet'ten bul dediler. Bizde başladık Google yazarak tabi tayinimiz İzmir'e çıktı. Bizde İzmir şehirler arası nakliyat arama yaptığımızda gözümüze ilk çarpan nakliye firması Yasinoğlu nakliyatı aradık. Eşyaları ve kat durumunu sordular ve eşya resimlerini istediler. Kolilemeyi biz mi yapalım, siz mi yapmak istersiniz? Gibi sorular sorup sonunda 4500 tl gibi bir fiyat verdiler... ''Çok değil mi bu fiyat?'' derken başladılar işte ''çok düşük fiyatlara aldanmayın ve kurumsal olmayan firmalara sakın inanmayın.'' Tabi bende uyanık biriyim ya hani. Güya dedim kendi kendime demez olaydım. Bu adam işi almak için böyle yapıyor Akif! Sen uyanıksın! Kanma buna gibi düşünüyorum. Ama karşımdaki arkadaş herhalde firma sorumlusu o kadar rahat ve kendinden emin ki fiyat konusunda başıma gelebilecek hadiseler konusunda. Neyse bende dedim; ne olacak ki? Sonuçta şehirler arası evden eve nakliyat firmaları aynı ben başka yerlere bakacağım. Uygun olursa size dönerim dedim. Firma yetkilisi ''Ok tabi, nasıl isterseniz'' dedi.

Şehirlerarası Evden Eve Nakliyat Firmalarının Sahtelikleri ve Şikayetimiz!

Bir kaç firmadan teklif aldım. Ama ilk konuştuğum firma Yasinoğlu Nakliyat uyarıları aklımda. Ama diyorum ''Yok canım o kadarda değil!'' Neyse sonunda bir firma ile anlaştım. X... Nakliyat (Etik olmayacağını düşünerek firma ismi kullanmıyoruz) Bana 2500 tl gibi bir rakam verdiler. Ama ne sorsam ''Sıkıntı yok abi! Hallederiz abi! Tamam abi'' gibi cümleler  kuruyor ne sorsam sıkıntı yok diyordu. Sözleşme yapalım dediğimde, sigortayı sorduğumda, araç kapıya gelecek şöför yapacak sizinle sözleşme o zaman sigorta poliçesini getirecek demişti. Bende fiyat düşük ama ilk 4500 tl fiyat aldığım adamla aynı hizmeti vereceğini söyledi. Bende buna nasıl uyanamadım onu hiç bilmiyorum.

Buraya kadar her şey normal taşıma günü sözleştik ve firmayı bekliyoruz taşıma gününe bir gün kala biri beni aradı ve aynen şu cümleleri kullandı. ''Akif abi eşyalar hazır mı?'' Bende; ''Hazır mı derken?'' işte mutfak eşyaları elbiseler ufak eşyalardan bahsediyor sandım. Meğer araç şöförü benle görüşen. Hazır abi kaçta gelirsiniz dedim. Bana bellik olmaz abi saat veremem dedi ama 10:00 gibi olabilir diyerek telefonu kapattı. Evet büyük gün geldi sabah kalktık tabi hanım güzel bir kahvaltı hazırladı ve şehirler arası nakliyat aracını bekliyoruz. Kahvaltı bitti ve saat oldu 9 civarı ufak tefek her şey topladık ve tüm hazırlıklar tamamlandı.

Şehirlerarası Evden Eve Nakliyat Şoförü Beni Umursamadı!

Saat: 10:30 geçti anlaşma yaptığım firmayı aradım. Bana şöförü ara gelir birazdan dediler. Şöförü aradım abi eşya boşaltıyoruz gelmem saat 14:30 bulur dediler. Ben firmayı aradım bu ne saçmalık diye fırça atacağım ama cevap yok. Defalarca aradım! En sonunda engelledi beni. Saat oldu 17:00 ve ben çıldırmak üzereyim... Ve sonunda bir araç geldi. Yaşlı bir şöför amca yanında 4 eleman ama azeri. Ben hayatta insan ayırmam ama sordum şöföre bunlar mı yükleyecek? Bana demez mi beğenemedin mi abi ne demek istiyorsun bunlarda insan ekmek yesinler gibi laflar dedim sakin ol amca ben ev taşıma yapabilirler mi diye sordum sadece.... Bu ne şiddet! Neyse başladılar taşımaya akşam olmuş yeni başlıyoruz...

Şöför amca içeri şöyle bir süzdü hani eşyalar sarmamışsın bana dedin ben hepsini sardım. Ben iptal ben bittim ne diyorsun diye üstüne yürüdüm. Oda benim üstüme yürüdü. Haliyle bir karmaşa oldu. Halbuki adamın bir suçu yok, adama öyle denmiş. Sargısız bir şekilde eşyalar yükleniyor. Bende sürekli arıyorum o bana aracı ayarlayan adamı ama nasıl sinirliyim!!! Ne yapacaksam artık... Araç yüklendi. Ben paranın bir kısmını vereceğim ama demez mi hepsini ver. Elemanlar para alacak, ben de mazot. Dedim amca sen nasıl şirketsin? Ne şirketi dedi. Ben komisyon ile iş aldım demez mi? Yok ben eşyaları teslim almadan paranın hepsini vermem dedim. Şöför amca eşyaları yere indirmekle tehdit etti . Polis çağırdık tutanak tuttu ve alacak vereceğe karışmadığını söyledi. Eşyalar araçta bir şey olmaz saat olmuş gece 10? Bu saatte nereden başka nakliyeci bulacaksın söyleyince haliyle verdim paranın tamamını. Allah'a emanet gitti araç yola çıktı.

Şehirlerarası Evden Eve Nakliyat Sektöründe Benim Düştüğüm Hataya Düşmeyin!

İnanılır gibi değil. Tam 2 gün sonra geldi ve biz otellerde perişan olduk ki orasına hiç girmeyeceğim. Tek başına bana dediği şoför amcanın ben şehirler arası evden eve nakliyat için boşaltma müşteriye ait anlaştım dedi. Zaten olan olmuş uyanık akif! Ben deniz asansör tuttum, eleman tuttum, bana 1200 tl mal oldu mu? Şöför amca kdv kesti, oda ayrı bir muamma. Abi gelen eşya kırık, koliler ezik, poşetler yırtık, yani eşya çöp. Hanım ağlıyor çeyizlerim gitti diye... Ben hayatımda böyle bir şey yaşamadım. Beni başta uyaran Yasinoğlu Nakliyatı aradım, Yasin beyi. Çünkü başka arayacak yer yok tabi. Anladı mağdur olmuşuz. Ben alay geçer dedim ama yapmadı helal olsun. Anlaştığım numarayı verdim. Beş dakika sonra aradı ve dolandırıcıyla anlaşmışsın akif abi dedi...

Şehirlerarası Evden Eve Nakliyatta Kurumsal Olmayan Şirketler İle Sakın Taşınmayın Dikkat Edin!

Haliyle Yasinoğlu Nakliyat aslında üzüldü ben şunu beklerdim; İşte ''ben demedim mi şöyle böyle diye'' iş işten geçmişti oda farkında idi. Bana biz günde kaç tane böyle müşteriyi uyarıyoruz ama müşteriler işin sadece fiyatına bakıyor. Anlayacağınız acayip dalavereye geldim. Bu kadarını beklemezdim ben derim ki siz siz olun! Hele ki şehirlerarası evden eve nakliyat yaptıracağınız zaman profesyonel ve kurumsal firma bulun belgesiz kişilere güvenmeyin .

Özellikle bu yazımı paylaşan ve beni sabırla dinleyen Yasin beye teşekkür ederim. Bu yaşadıklarım bana ders oldu size nasihat olsun. 3 kuruş eksik vereceğim diye eşinizi üzmeyin eşyalarını üzmeyin. Neredeyse boşanma sebebi olur. Benden söylemesi. Şehirler arası evden eve nakliyat şikayet olarak da paylaşırsanız Yasin bey iyi çalışmalar herkese kolay gelsin...

Bu yazıyı insanların benim gibi hataya düşmemesi için yazdım. Bu şehirlerarası evden eve nakliyat piyasasında etraf sahte firmalar ile dolu. Yasinoğlu Nakliyattan bu yazıyı paylaşmasını istedim. Herkese yararlı olacağını düşünüyorum. Zaman ayrılması gerekilen bir konu olarak görülmese bile, benim yaşadıklarımı yaşadığınız zaman çok önemli bir konu olduğunu anlayacaksınız. Yaşadıklarımı yaşamamanız dileğiyle. Ben her ne kadar geç kalsamda şehirlerarası evden eve nakliyat tavsiye olarak Yasinoğlu Nakliyatı öneriyorum.  Saygılarımla  Akif ... Teşekkürler Akif Bey... Ayrıca şehirler arası nakliyat hakkında bilgi edinmek istiyorsanız sayfamızı ziyaret edebilirsiniz https://www.yasinoglunakliyat.com/sehirler-arasi-nakliyat.html